Nabízíme - zakložení zahrady, založení jezírka
- rekonstrukci zahrady, údržbu zahrady
- zakládání trávníku kobercem a výsevem
- založení závlah, drobných zahradnických staveb

Chodníčky z přírodního kamene

V zahradě se bez něj určitě neobejdete. Je totiž její praktickou součástí, ale i ozdobou zároveň. Proto si ještě před jeho budováním dobře promyslete, jakou bude mít podobu.


Pokud plánujete vybudovat chodníček, hned na začátku se rozhodněte, jak ho budete využívat. Jiný má být totiž chodník v předzahrádce, vedoucí ke vstupu do domu a jiný zase chodníček v zahradě.

Zde totiž chodník s obrubníky nepůsobí dobře. Připomíná spíše park než zahradu za domem. Kromě toho by měl chodník ladit zejména s terasou, případně domem nebo alespoň s plotem kolem pozemku. Jeho podobu však ovlivňuje i jeho směřování.

Pokud po něm přecházíte k posezení s krbem, postačí kamenné desky naskládané v trávníku - nášlapy.

Pokud chodníček směřuje do kůlny či zahradního domku, měl by být jednolitý, s povrchem, který dovoluje bez problémů přesunout například sekačku, stejně i jiné pomocníky, které v domku skladujete.


Kudy povede?

To je základní otázka. V době, kdy plánujete chodníčky, byste již měli mít v rukou kompletní plán zahrady.

Důležité je zejména rozmístění prvků drobné architektury, jako je zpevněná plocha s krbem, zahradní domek, altán, případně jezírko a užitkové části se zeleninovými záhony.

Pevný chodník, navíc s protiskluzovou dlažbou, musí být u vstupu do domu. Zde se dokonce vyplatí i podpovrchové vyhřívání dlažby, jehož instalace není nákladná.

V zimě však udělá dobrou službu a vy můžete do domu projít po povrchu bez námrazy. Je sice pravda, že takové topení je energeticky dost náročné, jednou za čas a zejména v případech, kdy je to opravdu opodstatněné, se však určitě vyplatí. Ušetří Vám spoustu práce.

 

Nejdůležitější je pro nás spokojenost zákazníka, proto se plně orientujeme na jeho potřeby a požadavky a v uskutečňování Vašich představ jsme nekompromisní a zcela profesionální. Díky našim zkušenostem a dovednostem jsme si jisti, že jsme schopni uspokojit požadavky i těch nejnáročnějších klientů.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one