Nabízíme - zakložení zahrady, založení jezírka
- rekonstrukci zahrady, údržbu zahrady
- zakládání trávníku kobercem a výsevem
- založení závlah, drobných zahradnických staveb

Osvětlení zahrady

Rozzářené zahrady vídáme stále častěji. Osvětlení venkovního prostoru totiž není tak finančně náročné, jak si možná představujeme. Spíše než finance je ovšem důležitější jeho promyšlené dimenzování a rozmístění.


Jak bylo v úvodu řečeno, pro celkové vyznění osvětlení je důležitá jeho promyšlená integrace do zahrady a nasměrování na osvětlované objekty.


Například každý druh rostliny vyžaduje odlišný způsob nasvícení. Stromy, monumenty zahrady, je nejvhodnější osvětlit zdola, lépe vyniknou jejich rozměry, tvar koruny, zajímavé větvoví.


Naopak keře a trvalkové záhony je vhodné osvětlit buď shora nebo ještě lépe zevnitř skupiny, která díky osvětlení bude působit vzdušně a volně.
Tvar svítidla by měl pokud možno stejně jako například garáž nebo plot korespondovat se vzhledem a stylem domu.

Bohužel i do oblasti svítidel pronikly historizující tendence. Na novostavbu příměstského domku se rádoby ručně kovaná lampa se secesním stínidlem prostě nehodí. Jednodušší tvary bez zbytečných příkras vyzní určitě lépe.

Pokud se rozhodneme pro instalaci zahradního osvětlení, vyplatí se nepochybně přizvat firmu specializující se na světelnou techniku. Nejen kvůli návrhu optimálního rozvržení svítidel, ale také kvůli nutnosti odborného zapojení systému.

Nevhodně umístěné zahradní křesílko přemístíme snadno, lampu připojenou do systému už obtížněji...
Nejdůležitější je pro nás spokojenost zákazníka, proto se plně orientujeme na jeho potřeby a požadavky a v uskutečňování Vašich představ jsme nekompromisní a zcela profesionální. Díky našim zkušenostem a dovednostem jsme si jisti, že jsme schopni uspokojit požadavky i těch nejnáročnějších klientů.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one